top of page

Parfait z avokáda a ovocia

Príprava 2 porcií vám zaberie 10 minút.

Suroviny:

1 avokádo 2PL javorového sirupu 1 prezretý banán šťava z 1 limetky hrsť čučoriedok, malín, čiernych ríbezlí alebo iného bobuľového ovocia (môže byť aj mrazené) štipka mletého kardamónu 1 krémový biely jogurt 2 ČL orieškového masla (ideálne arašidové) hrsť nasekanej horkej čokolády a mandlí

Postup: 

Vo food procesore rozmixujeme avokádo s banánom a javorovým sirupom. Postupne pridávame limetkovú šťavu tak, aby na konci mixovania bola zmes krémová (ak sa vám zdá príliš riedka, nedávajte všetku šťavu). Dochutíme kardamónom, a poprípade pridáme ešte sirup, alebo šťavu pokiaľ je zmes príliš sladká, alebo kyslá. Do pohárov naplníme polovicu avokádovej zmesi. Na ňu ďalej navrstvíme biely jogurt. Do zvyšnej avokádovej zmesi vo food procesore šmaríme hrsť bobuľového ovocia a dobre rozmixujeme. Túto zmes navrstvíme do pohárov celú. Navrch pridáme arašidové maslo, nasekanú čokoládu a mandle. Okamžite spapkáme:) Dobrú chuť s yedlom!

Rada na záver: Do avokádovej zmesi môžete pridať na zhustnutie chia semiačka, ktoré ju zahustia do pudingovej konzistencie. Ak chcete, môžete pod avokádovú zmes nasypať hrsť zmesi vločiek. Hotové poháre potom treba dať na pár hodín do chladničky (ideálne cez noc), vločky pekne zmäknú a máte hotové výživné raňajky.

Comments


bottom of page